EE-system

Parkinsonova choroba

Čo je Parkinsonova choroba (Parkinsonizmus)

Parkinsonova choroba, tiež známa ako Parkinsonizmus alebo Paralýza agitans, je chronické neurodegeneratívne ochorenie, ktoré postihuje centrálny nervový systém. Toto ochorenie sa prejavuje rôznymi neurologickými príznakmi, vrátane porúch pohybových schopností, tremorov (tŕpnutie), svalovej slabosti, ťažkostí s koordináciou, problémami so rečou a kognitívnymi ťažkosťami. Parkinsonova choroba má variabilný priebeh, kde niektorí pacienti zažívajú postupné zhoršovanie stavu, zatiaľ čo iní môžu mať obdobia relapsu a remisie. Pacienti, ktorí dostanú diagnózu Parkinsonovej choroby vo vyššom veku, majú tendenciu mať miernejší priebeh ochorenia. Počiatočná závažnosť symptómov môže ovplyvniť, ako rýchlo sa ochorenie zhoršuje. Mierne príznaky môžu byť ľahšie ovládateľné liečbou. Niektoré symptómy, ako napríklad tremory, môžu byť lepšie liečiteľné než iné symptómy, ako je problém s rovnováhou.

Prognóza ochorenia je variabilná, pričom niektorí jedinci majú pomalší priebeh ochorenia a úľavu od symptómov, zatiaľ čo iní môžu zažívať rýchlejší priebeh a chronické symptómy, ako sú:

tremory (tŕpnutie) v končatinách, svalové kŕče, mravenčenie

slabosť svalov a strata pohybovej zručnosti

strata mimiky, schopnosti ovládať svaly na tvári

problémy s rovnováhou a koordináciou pohybov

zmeny v reči a hlasových schopnostiach

kognitívne ťažkosti, ako sú problémy s pamäťou a koncentráciou

problémy s trávením

nespavosť a iné poruchy spánku

depresia a iné psychické symptómy, halucinácie a paranoja

zhoršená cirkulácia, nízka lebo vysoký krvný tlak

redukované zmyslové vnímanie, strata čuchu, chuti a pod.

Ako zlepšiť svoj zdravotný stav pri Parkinsone

Vzhľadom na to, že liečba Parkinsonovej choroby klasickou medicínou je prevažne symptomatická a neexistuje žiadne lieky na jej definitívne vyliečenie, pacienti s touto chorobou hľadajú rôzne podporné terapie a spôsoby na zlepšenie svojej kvality života. Tieto podporné prístupy môžu zahŕňajú rehabilitáciu a cvičenie, lieky, psychoterapie. Od roku 2023 môžu pacienti využiť aj inovatívnu podpornú terapiu EESystem, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v odkaze EESystem.

Čo je to EESystem

EESystem je terapia, ktorá umožňuje regeneráciu a tým pádom pomáha pri diagnóze Parkinson. Táto technológia vytvára energetické pole, ktorého súčasťou sú skalárne vlny (tzv. bio fotóny). Toto bioaktívne pole vytvára priestor, v ktorom sa každá bunka môže nabiť energiou a regenerovať do pôvodného stavu, čiže stavu zdravia. Z fyzikálneho hľadiska sa deje to, že sa každá bunka ľudského tela (presnejšie jej bunková membrána) nabije na zdravú hodnotu.

Účinky terapie EESystem pri Parkinsone:​

regenerácia buniek, nabitie bunkovej membrány na zdravú hodnotu

ukľudnenie nervovej sústavy do 30 minút od začiatku sedenia, jednoducho vypnutie mysle, oddych, lepšia odolnosť voči stresu

zlepšenie nálady, radosť zo života, vnútorný pokoj a vyrovnanosť

výrazná redukcia depresie, náladovosti

energizácia tela, už po prvej terapii

výrazná redukcia chronických bolestí (už po 1-2 terapiách)

zlepšenie výkonnosti mozgu a schopnosti sústrediť sa, ďalších neurologických funkcií

zlepšenie spánku už po jednej aplikácii, redukcia nespavosti

výrazná úľava od chronickej bolesti už po jednej aplikácii

zlepšenie fungovania imunitného systému a stavu krvného obrazu

vybalansovanie pravej a ľavej hemisféry mozgu

Zdravotné výsledky sa dostavujú po aspoň 5tich terapiách.
Terapie sa odporúča absolvovať 1 až 2 krát do týždňa.

Spolupráca so Spoločnosťou Parkinson

Už niekoľko mesiacov pomáhame klientom s touto diagnózou a na základe výsledkov sme nadviazali aj spoluprácu so Spoločnosťou Parkinson Slovensko. EESystem je výborným doplnkom k ostatným možnostiam pomoci pre pacientov s Parkinsonizmom, a je jednou zo zložiek, ktoré dokážu výrazne zlepšiť kvalitu života.

Priebeh terapie

Počas terapie, ktorá je bezkontaktná, môžu klienti oddychovať na polohovateľných ležadlách, pričom sa odporúča relaxovať, robiť meditácie, dostavuje sa pocit vnútorného pokoja. Aj každý človek je individuálny, vo všeobecnosti platí, že odstránenie vnútorného stresu sa môže dostaviť už po hodine relaxácie vo frekvenčne „hyperzdravom“ priestore.

Referencie

Volám sa Zuzana a viac ako rok mám diagnostikovanú Parkinsonovu chorobu, hoci problémy som mala skoro 10 rokov dozadu, ale pripisovala som to ortopedickým problémom po páde v MHD pri prudkom zabrzdení a následnom silnom výrone členka. Problémy postupne narastali. Pri mojej diagnóze ma najviac trápi stuhnutosť až bolesť ľavej ruky a nohy. Sedenia som absolvovala zatiaľ dve, prvý raz ma veľmi bolela ľavá ruka, najmä prsty, mala som ich veľmi stuhnuté a počas sedenia, som cítila uvoľnenie a po sedení som si pripadala ako pán Hrušínsky vo Vešničko má středisková, že nič, hurá, mňa to úplne prestalo bolieť. Druhý raz keď som prišla, som sa vo všeobecnosti cítila lepšie, počas sedenia, sme sa s prísediacimi rozprávali a to bola asi chyba, že som ako prvý raz nezavrela oči a nerelaxovala. Cítila som sa však pohodovo, ale také markantné uvoľnenie a zlepšenie ako po prvom raze to nebolo. Takže rada by som absolvovala ešte sedenia, ale určite s tým, že budem len „aktívne“ relaxovať. Myslím, že prvý raz som aj trochu zadriemala 🙂 a to zrejme bolo užitočné.

Zuzana S; Bratislava

Absolvovala som 2 sedenia so skupinou parkinsonikov. Parkinsonovú chorobu mám 23 rokov. Po prvom sedení som driemala, a mala som červenú tvár, a cítila som jemné teplo. Aj po druhom sedení som cítila zvýšenú teplotu a zase mi očervenela tvár. Teraz po dlhšom čase som zistila, že spím dlhšie ako predtým, spávala som 3 – 4 hodiny, teraz vydržím spať aj 5 hodín. Mám záujem o viacej sedení nakoľko som už dlho chorá.​

Melánia K.

Ďalšie referencie a video referencie nájdete tu.

Objednajte sa ešte dnes a využite možnosť pomôcť svojmu telu uzdraviť sa.